Korekcja powiek (blefaroplastyka) we Wrocławiu

Blefaroplastyka to zabieg korekcji okołooczodołowych, czyli plastyka powiek, korygująca kształt oraz ułożenie powiek. Plastyka powiek wykonywana jest głównie ze względów estetycznych, jednak zdarzają się także sytuacje, gdy blefaroplastyka podyktowana jest wskazaniami medycznymi; jest to dodatkowo jeden z najpopularniejszych zabiegów chirurgicznych.

Czas trwania zabiegu

1-2 godziny

Czesci ciala

Okolica oczu

Sugerowana ilosc

1

Efekty zabiegów

Poprawa komfortu widzenia

Eliminacja worków pod oczami

blefaroplastyka

Młodszy wygląd oczu

Rozmowa ze specjalistą

Wypełnij formularz, a oddzwonimy w przeciągu 30 minut. Rozmawiać będziesz z lekarzem.

Zobacz jak wygląda zabieg

Cennik Blefaroplastyka

UsługaCena od

Peeling chemiczny - Twarz + Szyja

359 zl

Na czym polega zabieg?

Opis zabiegu

Powieki są ważnym elementem chroniącym oko, dlatego plastyka powiek wymaga od operującego szczegółowej wiedzy na temat budowy obszarów okołooczodołowych oraz dużej precyzji. Dzięki zabiegowi plastyki powiek możliwe jest pozbycie się wiotczejącej skóry powiek oraz jej nadmiaru, który może przysłaniać oko, a także tzw. „worków pod oczami”. Ostateczne, pożądane efekty widoczne są zazwyczaj po około 3 miesiącach od wykonania zabiegu, a rekonwalescencja zajmuje do 1 do 4 tygodni. Sam zabieg trwa około 1,5 do 2 godzin. Plastyka powiek umożliwia ukształtowanie kształtu powieki oraz pozbycia się oznak jej starzenia.

Przebieg zabiegu

Przebieg zabiegu plastyki powiek różni się w zależności od tego, która powieka jest operowana. W operacji powieki górnej, zabieg rozpoczyna się od zaznaczenia orientacyjnych linii cięć. W trakcie plastyki powiek górnych operujący nacina skórę powieki w miejscu załamania oraz wycina nadmiar zwiotczałej skóry, usuwa przepukliny tłuszczowe, jeżeli występują, a także nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach gałki, która zostaje uwypuklona poprzez przegrodę oczodołową.
Zabieg korekcji powiek dolnych przeprowadzany jest zazwyczaj podczas tej samej sesji, co plastyka powiek górnych. Istnieją dwie metody plastyki powiek dolnych: metodę przezspojówkową, w której cięcie prowadzi się przez spojówkę, a także technikę przezskórną, w której nacięcie prowadzone jest pod rzęsami. Technika przezspojówkowa wykonywana jest zazwyczaj u pacjentów, którzy posiadają uwypukloną poduszeczkę tłuszczową, a metoda przezskórna rekomendowana jest w przypadku występowania przepuklin tłuszczowych oraz wiotczejącej zewnętrznej powieki.

Opinie naszych klientów

Dodatkowe informacje o zabiegu

– wykluczenie przeciwwskazań do zabiegu,
– wykonanie badań laboratoryjnych, takich jak morfologia krwi oraz układ krzepnięcia,
– konsultacja z lekarzem, podczas której opiniuje on powieki pod względem anatomicznym oraz wykonuje wstępny schemat operacji,
– ocena wiotkości gałki ocznej przez lekarza,
– omówienie z lekarzem celów zabiegu oraz oczekiwanych efektów,
– odstawienie papierosów na miesiąc przed zabiegiem,
– przez dwa tygodnie przed zabiegiem nie przyjmować leków,
– przeciwzapalnych i przeciwbólowych zawierających kwas salicylowy,
– zwiotczenie skóry powiek,
– nadmiar skóry wokół oczu,
– przepukliny tłuszczowe,
– ograniczenia pola widzenia, trudności w widzeniu,
– niewydolność mięśnia dźwigacza powieki górnej,
– uczucie ciężkości powiek oraz bóle głowy,
– opadająca powieka,
– „worki” pod oczami, nieestetyczny kształt powiek.
Blefaroplastyki nie można wykonać u pacjentów, którzy cierpią na ciężkie choroby naczyniowe, niedokrwistość, cukrzycę, wysokie nadciśnienie, ropne stany zapalne skóry twarzy oraz schorzenia ogólnoustrojowe, osobom z nowotworami, a także kobietom w ciąży i karmiącym piersią.

Nasze odpowiedzi na Wasze pytania

Rekonwalescencja po blefaroplastyce trwa zazwyczaj od 7 do 10 dni. Pacjenci powinni unikać intensywnych ćwiczeń i innych działań wymagających wysiłku fizycznego przez około 2-3 tygodnie po zabiegu.
Po blefaroplastyce pozostają niewielkie blizny, ale zazwyczaj są one dobrze ukryte w naturalnych fałdach skóry.
Zabieg wykonywany jest pod znieczuleniem miejscowym lub ogólnym, więc pacjent nie odczuwa bólu podczas procedury. Po zabiegu mogą wystąpić pewne dolegliwości, takie jak opuchlizna i dyskomfort, ale są one łagodne i można sobie z nimi poradzić przy pomocy leków przeciwbólowych.
Zabieg zwykle przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, więc pacjent może wrócić do domu tego samego dnia. Jednak w niektórych przypadkach lekarz może zalecić krótką hospitalizację w celu monitorowania stanu zdrowia pacjenta.

Polecane zabiegi

Karboksyterapia

Karboksyterapia to iniekcyjny sposób podania oczyszczonego dwutlenku węgla, (CO2) pod powierzchnię skóry, w celu jej znacznego poprawienia.

Radiofrekwencja

Radiofrekwencja to fale elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych (RF), które powodują mocne ogrzanie skóry właściwej. W ten sposób wywołują szok termiczny prowadzący do pobudzenia procesów regeneracji i przebudowy struktury kolagenowej.

laserowe ujędrnienie powiek

Laserowe ujędrnienie powiek

Laserowy lifting powiek to nieinwazyjny zabieg na podniesienie opadających powiek.

Wypełnij formularz, aby otrzymać voucher na przyszły zabieg i darmową rozmowę o swojej sytuacji z lekarzem, trychologiem lub kosmotologiem.

Mononukleoza zakaźna – objawy choroby pocałunków, przyczyny, powikłania oraz leczenie mononukleozy u dzieci i dorosłych

Mononukleoza zakaźna – objawy choroby pocałunków, przyczyny, powikłania oraz leczenie mononukleozy u dzieci i dorosłych Mononukleoza zakaźna – objawy, przyczyny, diagnostyka i powikłania  Mononukleoza zakaźna, nazywana także „chorobą pocałunków”, jest schorzeniem wirusowym wywołanym przez wirus EBV (Epstein-Barr Virus). Mononukleoza najczęściej

Czytaj wiecej »
Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop