Karboksyterapia – podawanie gazu medycznego CO2 we Wrocławiu

Karboksyterapia to zabieg, który ostatnimi czasy cieszy się dużą popularnością, gdyż właściwości dwutlenku węgla zostały wykorzystane w medycynie estetycznej na nowo i stały się innowacyjnym rozwiązaniem.

Czas trwania zabiegu

15 - 45 minut

Czesci ciala

Skóra głowy
Twarz
Okolica oczu
Dekolt
Ciało
Pośladki
Uda
Biust
Brzuch

Sugerowana ilosc

6 - 10

Efekty zabiegów

Redukcja cieni pod oczami
Poprawa jakości skóry

Wygładzenie cellulitu
redukcja rozstępów

Poprawa ukrwienia skóry głowy

Rozmowa ze specjalistą

Wypełnij formularz, a oddzwonimy w przeciągu 30 minut. Rozmawiać będziesz z lekarzem.

Zobacz jak wygląda zabieg

Cennik Karboksyterapia

UsługaCena od
Karboksyterapia - biust199 Umów sie
Karboksyterapia - brzuch199 Umów sie
Karboksyterapia - dłonie199 Umów sie
Karboksyterapia - oczy129 Umów sie
Karboksyterapia - podbródek199 Umów sie
Karboksyterapia - pośladki199 Umów sie
Karboksyterapia - skóra głowy199 Umów sie
Karboksyterapia - szyja199 Umów sie
Karboksyterapia - twarz199 Umów sie
Karboksyterapia - uda - przód/tył/wewn/zewn199 Umów sie

Peeling chemiczny - Twarz + Szyja

359 zl

Na czym polega zabieg?

Opis zabiegu

Karboksyterapia to iniekcyjny sposób podania oczyszczonego dwutlenku węgla, (CO2) pod powierzchnię skóry, w celu jej znacznego poprawienia. CO2 znany, jako cudowny gaz o niesamowitych właściwościach, wykorzystywany był w medycynie już od wielu lat lecząc liczne choroby. Zauważono jednak, że posiada on także doskonałe możliwości poprawy wyglądu, jędrności i ogólnej kondycji skóry, dlatego też rozpoczęto jego stosowanie na szeroką skalę w licznych zabiegach medycyny estetycznej, takich jak między innymi karboksyterapia. Zabieg ten wykonywany jest u pacjentów borykających się z nieestetycznym wyglądem skóry, cellulitem, nadmiarem tkanki tłuszczowej, rozstępami, łuszczycą, nadmiernym wypadaniem włosów, starzeniem się skóry oraz jej wiotkością. Karboksyterapia we jest także doskonałym sposobem na skuteczną walkę ze zmarszczkami.

Przebieg zabiegu

Zabieg karboksyterapii polega na podaniu dwutlenku węgla w postaci specjalnego preparatu regulującego jego przepływ. Przy pomocy cieniutkiej igły gaz, (CO2) aplikowany jest pod powierzchnię skóry. Zabieg nie jest skomplikowany i inwazyjny. Podczas jego trwania można odczuwać lekki dyskomfort w postaci bólu o niskim nasileniu, ukłucia oraz rozpychanie pod skórą. Czas trwania zabiegu uzależniony jest od indywidualnych predyspozycji danego pacjenta, miejsca zabiegowego oraz ilości podawanego gazu. Może trwać od 5 do 40 – 45 minut. Dla lepszych i trwalszych efektów zaleca się wykonanie kilku serii zabiegowych – początkowo raz w tygodniu, następnie raz na miesiąc. W czasie zabiegu karboksyterapii podawany zostaje podskórnie dwutlenek węgla, który wchodzi w reakcję z cząsteczkami wody, powodując tym samym uwolnienie tlenu z hemoglobiny oraz zwiększenie przepuszczalności ścian kapilarnych. Zjawisko to wspomaga wzrost elastyczności włókien kolagenowych. Po zakończeniu całego procesu, CO2 wydalany jest z organizmu poprzez płuca.

Opinie naszych klientów

Dodatkowe informacje o zabiegu

Zabieg karboksyterapi, jest procedura nieinwazyjna i niewymagającą szczególnych przygotowań. Nie wymaga podania znieczulenia oraz specjalistycznego postępowania przed zabiegowego. Warto natomiast pamiętać, aby przed zabiegiem:
– unikać nadmiernej ekspozycji słonecznej i promieniowania UV, przynajmniej na 3 tygodnie przed zabiegiem,
– poinformować lekarza wykonującego zabieg o wszystkich przyjmowanych lekach oraz chorobach,
– w dzień zabiegu ubrać się w wygodną odzież, by ułatwić swobodny dostęp do miejsc zabiegowych,
– nie stosować innych zabiegów kosmetycznych, peelingów i innych kosmetyków o działaniu drażniącym w miejscach zabiegowych przynajmniej na tydzień przed planowanym zabiegiem,
– w dzień zabiegu zgłosić się do kliniki 10 – 15 minut wcześniej w celu wypełnienia niezbędnych formalności i ankiety medycznej.
Zabieg karboksyterapii jest przeznaczony dla osób, które zmagają się z nieestetycznym wyglądem swojej skóry na różnych partiach ciała. Wykonywany jest on w takich miejscach, jak uda, pośladki, brzuch, twarz, nogi, ręce, głowa, okolice oczu. Szczególnie dedykowany jest osobom, które mają problem z: – cellulitem,
– łuszczycą,
– wypadaniem włosów,
– cieniami pod oczami,
– rozstępami,
– oznakami starzenia się skóry,
– wiotkością i brakiem elastyczności skóry,
– bliznami,
– zmarszczkami,
– nadmiarem tkanki tłuszczowej.
Karboksyterapia to zabieg bezpieczny, małoinwazyjny i praktycznie bezbolesny. Istnieją jednak przeciwwskazania, które uniemożliwiają jego wykonanie, należą do nich takie czynniki jak: – ciąża i okres laktacji,
– stany zapalne w miejscu nakłucia,
– choroby nowotworowe,
– poważne choroby płuc,
– niewydolność nerek,
– przebyty udar w niedalekim czasie,
– zespół bezdechu śródsennego,
– nieregularne ciśnienie krwi,
– zatory żylne lub płucne,
– epilepsja,
– zaburzenia tkanek w miejscach zabiegowych,
– choroby krwotoczne, na przykład hemofilia.
Każdy zabieg poprzedzony jest specjalistyczna konsultacja lekarską, na której przeprowadzany jest szczegółowy wywiad diagnostyczny, by wyeliminować ewentualne przeciwwskazania.

Nasze odpowiedzi na Wasze pytania

Karboksyterapia to zabieg medyczny, który polega na podaniu do tkanki podskórnej dwutlenku węgla (CO2) za pomocą cienkiej igły.
Karboksyterapia może być stosowana w przypadku różnych problemów skórnych, takich jak cellulit, rozstępy, blizny, obrzęki, opuchnięcia i cienie pod oczami. Może też być stosowana w leczeniu bólu, np. w przypadku bólu mięśniowego, stawowego lub nerwowego.
Karboksyterapia to zabieg bezpieczny, jeśli jest przeprowadzany przez wykwalifikowanego specjalistę i z zachowaniem odpowiednich zasad higieny i bezpieczeństwa.
Liczba zabiegów karboksyterapii, jakie będą potrzebne, zależy od rodzaju problemu skórnego, który ma być rozwiązany, jak również od indywidualnych potrzeb pacjenta. Zwykle zaleca się przeprowadzenie serii kilku zabiegów, w odstępach co najmniej tygodniowych, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Liczba zabiegów może również zależeć od stopnia zaawansowania problemu skórnego.
Koszty zabiegu karboksyterapii zależą od miejsca, w którym jest przeprowadzany oraz od rodzaju problemu skórnego, który ma być rozwiązany. Koszt pojedynczego zabiegu zwykle wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Polecane zabiegi

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia jest zabiegiem, który ma na celu dostarczenie skórze substancji nawilżających, odżywczych i regenerujących. Wnikając głęboko w warstwy skórne, powoduje poprawę jej wyglądu. Regeneruje, ujędrnia, spłyca zmarszczki i redukuje niedoskonałości.

Innofacial

Błyskawicznie nawilża, głęboko oczyszcza i stymuluje mikrokrążenie, a dodatkowo wzmacnia skórę o składniki odżywcze i ochronne.

Dermapen

Dermapen czyli mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem, polegającym na pobudzeniu i regeneracji włókien kolagenu i elastyny poprzez mechaniczną stymulację za pomocą specjalistycznej głowicy z kilkunastoma mikroigiełkami, która nakłuwa skórę.

Wypełnij formularz, aby otrzymać voucher na przyszły zabieg i darmową rozmowę o swojej sytuacji z lekarzem, trychologiem lub kosmotologiem.

Mononukleoza zakaźna – objawy choroby pocałunków, przyczyny, powikłania oraz leczenie mononukleozy u dzieci i dorosłych

Mononukleoza zakaźna – objawy choroby pocałunków, przyczyny, powikłania oraz leczenie mononukleozy u dzieci i dorosłych Mononukleoza zakaźna – objawy, przyczyny, diagnostyka i powikłania  Mononukleoza zakaźna, nazywana także „chorobą pocałunków”, jest schorzeniem wirusowym wywołanym przez wirus EBV (Epstein-Barr Virus). Mononukleoza najczęściej

Czytaj wiecej »
Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop