Fibryna bogatopłytkowa w Warszawie

Zabieg fibryną bogatopłytkową polega na wyizolowaniu tego składnika z krwi własnej pacjenta i wstrzyknięciu go za pomocą mezoterapii, dając efekt delikatnego wypełnienia. Podanie fibryny jest całkowicie bezpieczne i nie wywołuje reakcji alergicznych. Koncentrat płytkowy nowej generacji pozwala na uzyskanie efektu odmłodzenia skóry.

Czas trwania zabiegu

30 - 60 minut

Czesci ciala

Twarz
Całe

Sugerowana ilosc

2

Efekty zabiegów

Ujędrnienie

Odmłodzenie

Opóźnienie procesów starzenia się skóry

Rozmowa ze specjalistą

Wypełnij formularz, a oddzwonimy w przeciągu 30 minut. Rozmawiać będziesz z lekarzem.

Zobacz jak wygląda zabieg

Cennik Fibryna bogatopłytkowa

UsługaCena od
IPRF fibryna bogatopłytkowa 1amp1800 Umów sie

Peeling chemiczny - Twarz + Szyja

359 zl

Na czym polega zabieg?

Opis zabiegu

Zabieg fibryną bogatopłytkową doskonale sprawdza się jako kuracja odmładzająca oraz ujędrniająca skórę Zabieg z użyciem fibryny bogatopłytkowej rozpczyna się od pobrania krwi pacjenta. Średnia ilość pobranej krwi to 8-16ml. Jej pobranie starcza na 1-2 próbówki. Krew pobierana jest przeważnie w zgięciu łokciowym. Następnie dochodzi do procesu wirowania krwi. W ten sposób uzyskuje się osocze bogatopłytkowe i fibrynę. Poprzez poddanie krwi procesom odwirowywania na danych parametrach uzyskujemy trójwymiarową strukturę włókna fibryny bogatopłytkowej. Jest ona bogata w płytki krwi, a co za tym idzie także w czynniki wzrostu. Kolejnym krokiem jest iniekcja osocza bogatopłytkowego i fibryny bogatopłytkowej, czyli cennych komórek macierzystych i czynników wzrostu.

Przebieg zabiegu

Fibryna bogatopłytkowa przedostając się do tkanki skórnej tworzy w pełni naturalny i swoisty żel, który pobudza fibroblasty i walczy z oznakami zmęczenia oraz zmarszczkami. Przed zabiegiem (3-4 dni) fibryną czy osoczem bogatopłytkowym należy spożywać większe ilości wody. Na 10 dni przed terapią nie powinno się zażywać niesteroidowych leków przeciwzapalnych (odradzane jest zażywanie aspiryny, ketoprofenu czy ibuprofenu), jak i innych leków przeciwbólowych. W dniu zabiegu nie należy stosować gorących kąpieli. Jeśli zabieg z wykorzystaniem fibryny czy osocza bogatopłytkowego będzie dotyczył skóry głowy wówczas należy wcześniej umyć i wysuszyć włosy, ponadto nie nakładać żadnych preparatów do ich stylizacji.

Opinie naszych klientów

Dodatkowe informacje o zabiegu

Przed zabiegiem (3-4 dni) fibryną czy osoczem bogatopłytkowym należy spożywać większe ilości wody. Na 10 dni przed terapią nie powinno się zażywać niesteroidowych leków przeciwzapalnych (odradzane jest zażywanie aspiryny, ketoprofenu czy ibuprofenu), jak i innych leków przeciwbólowych. W dniu zabiegu nie należy stosować gorących kąpieli. Jeśli zabieg z wykorzystaniem fibryny czy osocza bogatopłytkowego będzie dotyczył skóry głowy wówczas należy wcześniej umyć i wysuszyć włosy, ponadto nie nakładać żadnych preparatów do ich stylizacji.
Zabieg z fibryny bogatopłytkowej ma wszechstronne zastosowanie. Ta procedura z zakresu medycyny estetycznej doskonale wspiera procesy regeneracyjne skóry. Co ważne, zastosowanie czynników wzrostu i komórek macierzystych zalecane jest też dla osób szczególnie wrażliwych. Remodeling włókien kolagenowych jest polecany pacjentom z takimi problemami jak: zmarszczki głębokie i płytkie (lwia zmarszczka, zmarszczki poprzeczne czoła, bruzdy nosowo-wargowe, kurze łapki), znamienne oznaki starzenia, łysienie, blizny, rozstępy.
Fibryna i osocze bogatopłytkowe nie może być stosowane u wszystkich osób. Pomimo tego, że zabieg komórkami macierzystymi jest bezpieczny to jednak nie może być on wykonany w takich sytuacjach jak: niedobór fibrynogenu, krytyczna małopłytkowość, schorzenia wątroby, ostre stany chorób, zespół dysfunkcji płytek, marskość wątroby, zespoły dysfunkcji płytek, zespół wątrobowo-nerkowy, choroby nowotworowe, terapia lekami przeciwzakrzepowymi, ostre zakażenia wirusowe (HCV, HBS, HIV), choroby układowe, alergie na nukleotydy, leczenie immunosupresyjne, aktywne infekcje skóry, nietolerancja iniekcji, aktywna opryszczka, cukrzyca, sepsa, ciąża, karmienie piersią, nowotwory.

Nasze odpowiedzi na Wasze pytania

Płytki krwi są to komórki krwi, dzięki którym organizm ma znaczny potencjał regeneracyjny. Jeśli doszłoby do naruszenia tkanek, wówczas płytki krwi uwalniają czynniki wzrostu, które następnie aktywują komórki macierzyste, komórki naskórka i fibroblasty. Dzięki temu, następuje skuteczna synteza włókien kolagenowych, odnowa biologiczna i regeneracja tkanek. Fibryna bogatopłytkowa jest co całkowicie naturalna substancja biologiczna, która jest otrzymywana z krwi pacjenta. Wyróżnia się przede wszystkim wysoką zawartością związków odżywczych, które mają nieoceniony wpływ na kondycję skóry. Odwirowanie próbki krwi z zachowaniem właściwych warunków pozwala na uzyskanie trójwymiarowej struktury przestrzennej, która składa się z włókien fibryny i płytek krwi. Taki środek różni się od osocza bogatopłytkowego usieciowaniem przez włókna fibryny, dzięki czemu ma wyższą aktywność biologiczną. Jeśli chodzi o fibrynę czynniki wzrostu oraz cytokiny są uwalniane powoli przez dłuższy czas, a więc efekt stymulacji skóry jest długotrwały.
Nie, fibryna bogatopłytkowa nie jest wypełniaczem, chociaż mówi się o niej, iż daje ona delikatny efekt wypełnienia. Taki rezultat jest widoczny jedynie przez krótki czas, gdyż po pewnym czasie środek ten ulega wchłonięciu. Po zakończonej terapii widać różnicę, aczkolwiek nie wynik ona z działania objętościowego fibryny. Efekt terapii uzyskuje się dzięki symulacji komórek do działania, a więc między innymi do produkcji kolagenu przez fibroblasty.
Przez udaniem się na zabieg z użyciem fibryny bogatopłytkowej niezbędna jest konsultacja ze specjalistą. Musi on stwierdzić czy wykonanie tej procedury u danego pacjenta będzie w pełni bezpieczne i czy nie występują do tego jakiekolwiek przeciwwskazania. W kolejnym etapie z krwi pacjenta uzyskuje się fibrynę. Najpierw pobierana jest krew, która następnie poddana jest procesowi wirowania na konkretnych parametrach. Później specjalista wykonuje śródskórne nakłucia punktowe w danym obszarze. Może być to skóra twarzy, skóra głowy, szyi, dekoltu czy dłoni. Co ważne, terapia fibryną bogatopłytkową jest w pełni bezpieczna, ponieważ nie występuje tutaj ryzyko pojawienia się reakcji alergicznych. Po aplikacji fibryny w skórze pacjenta dochodzi do stopniowego uwalniania się czynników wzrostów. Fibroblasty zostają pobudzone do tworzenia nowych włókien kolagenu i elastyny. Rozpoczyna się też proces angiogenezy, a więc powstawania nowych naczyń krwionośnych.
Krew do uzyskania fibryny pobierana jest do specjalnych probówek, niema w nich antykoagulantu. W kolejnym kroku krew poddawana jest procesowi odwirowania. Jeśli chodzi o fibrynę jest on wolniejszy i krótszy, co za tym idzie substancja ta ma inne właściwości od osocza bogatopłytkowego. Nieocenione są zwłaszcza komórki macierzyste. Fibryna po krótkim czasie od odwirowania tworzy mikroskopijną trójwymiarową strukturę, która przez dłuższy czas, nieustannie stymuluje komórki skóry.
Po wykonaniu zabiegu, już tego samego dnia można powrócić do swoich codziennych obowiązków. Istotne jest jedynie to, aby miejsce poddane iniekcji utrzymać w należytej czystości. Po terapii skóra może być podrażniona, a makijaż można nałożyć na nią dopiero po 12 godzinach.
Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że makijaż można nałożyć dopiero po 12 godzinach od przeprowadzonej kuracji. Przez 2-3 dni trzeba unikać miejsc, w których mogłoby dojść do zakażenia (siłownia, basen). Przez około dwa tygodnie odradzane jest opalanie się w solarium, jak i nagrzewanie skóry w saunie. Trzeba też unikać promieni słonecznych przez ok 4 tygodni po zabiegiu fibryną bogatopłytkową. Warto też ochraniać skórę przed wyjściem na słońce, poprzez zastosowanie kremu z wysokim filtrem UV. Nie wolno też używać środków zawierających wysokie stężenia składników aktywnych albo kwasów owocowych. W miejscu zabiegu warto stosować krem z heparyną, arnikę czy krem z witaminą K. W przypadku wystąpienia siniaków, można też sięgnąć po żel przyspieszający ich znikanie.
Po iniekcji skóra może być podrażniona. Czasami występuje zasinienie, aczkolwiek ustępuje ono już po kilku dniach od procedury. Ponadto, pacjentowi może towarzyszyć ból w trakcie iniekcji, aczkolwiek zawsze istnieje możliwość zastosowania znieczulenia miejscowego. Pojawić się może też delikatny obrzęk, który także samoistnie zanika w ciągu pierwszych dni.

Polecane zabiegi

Wolumetria

Wolumetria pozwala powstrzymać oznaki starzenia skóry związane z utratą objętości, wyrównać kontur, wypełnić zapadnięte policzki i podnieść owal twarzy.

Toksyna botulinowa

W efekcie mięsień czasowo przestaje się kurczyć, czyli pozostaje w spoczynku. Powoduje to, że zmarszczki mimiczne stają się mniej widoczne.

Lifting laserowy

Zabieg liftingu laserowego służy do redukcji zmarszczek i zwiotczenia skóry, poprawienia jej napięcia i radykalnego odmłodzenia.

Wypełnij formularz, aby otrzymać voucher na przyszły zabieg i darmową rozmowę o swojej sytuacji z lekarzem, trychologiem lub kosmotologiem.

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop