Blog

Regulon– recepta online

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Regulon– recepta online

Regulon — skład

Regulon jest doustnym preparatem antykoncepcyjnym, który posiada dwa hormony jako substancje aktywne: dezogestrel (0,15 mg) i etynyloestadiol (0,03 mg). Substancjami pomocniczymi są α-tokoferol, stearynian magnezu, dwutlenek krzemu koloidalny, kwas stearynowy, powidon, a także skrobia ziemniaczana, laktoza jednowodna, glikol propylenowy, glikol polietylenowy 6000 i hydroksymetylopropyloceluloza. Jego głównym działaniem jest zapobieganie ciąży przez zmianę składu śluzówki macicy oraz wpływanie na owulację, co uniemożliwia zapłodnienie lub implantację zarodka.

Regulon — dawkowanie

Regulon dostępny jest w opakowaniu po 21 tabletek, każda z nich oznaczona jest dniem tygodnia, w którym powinna zostać przyjęta. Tabletki należy przyjmować każdego dnia o tej samej porze przez 21 dni, a następnie na 7 dni przerwać stosowanie leku. W ciągu przerwy powinno pojawić się krwawienie wynikające z odstawienia leków, a następne opakowanie należy rozpocząć 8 dnia przerwy, niezależnie od trwania krwawienia. Przy przyjmowaniu leków zgodnie z zaleceniami, ochrona antykoncepcyjna obejmuje również 7-dniowy czas przerwy. Pierwsze opakowanie (przy rozpoczynaniu stosowania antykoncepcji hormonalnej lub przy przerwie dłuższej, niż miesiąc) należy rozpocząć pierwszego dnia cyklu. W przypadku pominięcia tabletki w czasie mniejszym niż 12 godzin należy niezwłocznie wziąć niebraną tabletkę, a drugą przyjąć o normalnej porze. Gdy przerwa pomiędzy przyjęciem tabletki jest większa, niż 12 godzin, ochrona antykoncepcyjna może zostać obniżona. W przypadku pominięcia więcej niż jednej tabletki należy skonsultować się z lekarzem.

Wskazania do stosowania Regulon

Wskazaniem do stosowania Regulonu jest chęć rozpoczęcia lub kontynuowania stosowania antykoncepcji hormonalnej.

Przeciwskazania do stosowania Regulon

Przeciwskazaniami do stosowania leku Regulon jest nadwrażliwość na którąkolwiek z substancji aktywnych (etynyloestradiol i drospirenon) lub substancji pomocniczych, a także obecność zakrzepów krwi w kończynach dolnych (zakrzepica żył głębokich), w płucach (zatorowość płucna) i/lub w innych narządach. Nie powinno się go stosować po zabiegach chirurgicznych lub przy braku możlwiości chodzenia, jak i przy zaburzeniach wpływających na krzepliwość krwi. Przeciwskazaniem jest również przebycie zawału serca lub udaru móżgu, a także choroby zwiększające ryzyko powstawania zakrzepów (ciężka cukrzyca z uszkodzeniem naczyń krwionośnych, wysokie nadciśnienie, bardzo wysokie stężenie cholesterolu lub trójglicerydów we krwi oraz hiperhomocysteinemia). Nie powinno się stosować Regulonu również przy zapaleniu trzuski lub ciężkich chorobach wątroby (np. żółtaczka), a także przy obecności guzów zależnych od hormonów płciowych lub zlokalizowanych w wątrobie (zarówno łagodne, jak i złośliwe). Nie jest zalecany przy migrenach z aurą, krwawieniach z narządów rodnych nieznanego pochodzenia oraz przy wirusowym zapaleniu wątroby typu C (ze względu na interakcje leków). Nie można go stosować podczas ciąży lub przy jej podejrzeniu.

Zobacz więcej  Czym jest mewing? Technika mewingu: jakie są podstawy i korzyści stosowania tej metody w codziennej praktyce?

Gdyby zaburzenia lub objawy wystąpiły po raz pierwszy podczas stosowania leku, należy przerwać jego stosowanie i skonsultować się z lekarzem.

Ostrzeżenia dla Regulon

Lek Regulon nie chroni przez zakażeniem się chorobami wenerycznymi, takimi jak wirus HIV, podobnie jak inne środki antykoncepcyjne hormonalne. Przy zaobserwowaniu jakichkolwiek objawów powstawania zakrzepów, szczególnie w nogach (zakrzepica żył głębokich), w płucach (zatorowość płucna), mózgu (udar mózgu) i sercu (zawał serca), konieczne jest natychmiastowe zgłoszenie się do lekarza. Lek może również zawierać laktozę, dlatego osoby z nadwrażliwością lub nietolerancją laktozy powinny skonsultować przyjmowanie leku z lekarzem.

Regulon a ciąża

Nie wolno stosować leku Regulon w okresie ciąży lub przy podejrzeniu ciąży. Nie należy go również brać podczas karmienia piersią ze względu na możliwe wydzielanie się części substancji czynnych lub pomocniczych z mlekiem, co wpływa negatywnie na rozwój dziecka.

Regulon — efekty uboczne

Często pojawiają się takie objawy, jak wzrost masy ciała, ból głowy, ból brzucha i nudności, uczucia napięcia piersi i ich ból oraz nastrój depresyjny i wahania nastroju. Do rzadszych objawów zaliczana jest migrena, wysypka i pokrzywka, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, zatrzymanie płynów w organizmie, powiększenie piersi, zwiększenie stężenia lipidów we krwi oraz zmniejszenie libido. Do rzadkich objawów niepożądanych należą pojawienie się zakrzepów krwi w żyłach lub/i tętnicach, ze szczególnym uwzględnieniem zakrzepicy żył głębokich, zatorowości płucnej, udaru i zawału serca, zmniejszenie masy ciała, pojawienie się rumieniu guzowatego lub wielopostaciowego, nietolerancja soczewek kontaktowych, nadwrażliwość układu immunologicznego, wydzielina z pochwy i piersi, zwiększone libido i obecność kamieni żółciowych w pęcherzyku żółciowym. Do bardzo rzadkich efektów ubocznych zaliczane jest zapalenie trzustki.

Regulon — interakcje

Nie łączyć z innymi lekami lub substancjami, które zawierają związki takie jak barbiturany, karbamazepiny, fenytoiny, prymidony, ryfampicyny, gryzeofulwiny, oskkarbamazepiny, topiramaty, werapamile, a także diltiazemy. Nie należy go stosować równocześnie z przyjmowaniem leków używanych w leczeniu zakażeń HIV (rytonawir, newirapina, efawirenz), wirusowego zapalenia wątroby typu C (ombitaswir, parytaprewir, rytonawir, dasabuwir) oraz stosowanymi przy zakażeniach grzybiczych (np. gryzeofulwina, itrakonazol, flukonazol, worykonazol). Należy również wstrzymać się z przyjmowaniem Regulonu przy stosowaniu antybiotyków makrolidowych (erytromycyna, klarytromycyna) oraz przy stosowaniu leków z ziela dziurawca zwyczajnego. Kategorycznie nie wolno popijać leku sokiem grejpfrutowym.

Zobacz więcej  Teleangiektazje - jak zdiagnozować pajączki naczyniowe?

Jak uzyskać receptę online na Regulon?

Jedną z placówek medycznych, które oferują wystawienie recepty online jest Skyclinic. Pomaga on kobietom, które chcą pozostać przy obecnej metodzie antykoncepcji i nie potrzebują konsultacji z lekarzem przedłużyć działanie antykoncepcji hormonalnej o kolejne miesiące. Skyclinic udziela szybkiej pomocy kobietom, które po okresie odstawienia zorientowały się, że nie mają kolejnego opakowania leku Regulon, dzięki czemu mogą bez obaw kontynuować stosowanie antykoncepcji hormonalnej.
Zamów e-receptę tutaj http://www.skyclinic.pl/zabiegi/e-recepta/

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Objawy i diagnoza niedoczynności tarczycy: ważne informacje dla pacjentów

Objawy i diagnoza niedoczynności tarczycy: ważne informacje dla pacjentów Przyczyny i rozpoznanie niedoczynności tarczycy: co należy wiedzieć? Niedoczynność tarczycy to choroba spowodowana niedoborem hormonów tarczycy, co prowadzi do szeregu objawów. Najczęstszą przyczyną niedoczynności tarczycy jest choroba Hashimoto, czyli przewlekłe autoimmunologiczne

Czytaj artykuł

Kolonoskopia – wskazania, przygotowanie do badania oraz przebieg: co pacjent powinien wiedzieć o badaniu jelita grubego i potencjalnych powikłaniach

Kolonoskopia – wskazania, przygotowanie do badania oraz przebieg: co pacjent powinien wiedzieć o badaniu jelita grubego i potencjalnych powikłaniach Czym jest kolonoskopia? Wprowadzenie do badania endoskopowego jelita grubego Kolonoskopia jest badaniem endoskopowym jelita grubego, które pozwala na ocenę wnętrza jelita

Czytaj artykuł
Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop