Blog

Levomine mini – recepta online

Wizyta w Sky Clinic

Najlepsi lekarze i eksperci, najnowsze technologie oraz zabiegi indywidualnie dobrane do potrzeb klienta.

Levomine mini – recepta online

Levomine mini zawiera w swym składzie dwie główne substancje czynne: etynyloestradiol oraz lewonogestrel. Są to związki syntetyczne, będące chemicznie podobne do naturalnych hormonów płciowych, należących do grup estrogenów i progesteronu. Jedna tabletka zawiera 0,02 mg etynyloestradiolu oraz 0,1 mg lewonorgestrelu. Jako substancję pomocniczą należy wyróżnić laktozę, co istotne jest w przypadku jej nietolerancji.

Wskazania do stosowania Levomine mini

Lek ten należy do doustnych środków antykoncepcyjnych. Prawidłowo stosowany chroni przed zajściem w ciąże.

Przeciwskazania do stosowania Levomine mini

Doustne środki antykoncepcyjne stwarzają ryzyko wystąpienia choroby zakrzepowo-zatorowej. Z uwagi na to zjawisko bezwzględnie przeciwwskazane są w przypadku jej występowania lub ryzyka jej wystąpienia. Czynnikami ryzyka są otyłość, długotrwałe unieruchomienie, dodatni wywiad w rodzinie, wiek powyżej 35 lat. Do dodatkowych przeciwwskazań należy zaburzenie czynności wątroby, hormonozależny nowotwór złośliwy, krwawienie z pochwy lub brak miesiączki o niejasnej etiologii.

Ostrzeżenia dla leku

Największe ryzyko wiążące się ze stosowaniem leku wiąże się ze wspomnianą wcześniej chorobą zakrzepowo-zatorową. Niestety badania wykazały, że przyjmowanie hormonalnej antykoncepcji, jaką jest Levomine mini, może prowadzić do zwiększenia ryzyka wystąpienia raka szyjki macicy i raka piersi. Lek może także zwiększać poziom enzymów wątrobowych oraz nasilić pewne współistniejące choroby, m.in. depresję, chorobę Leśniowskiego-Crohna, padaczkę, żółtaczkę, porfirię czy toczeń rumieniowaty układowy.

Levomine mini a ciąża

Levomine mini jest przeciwwskazany u kobiet będących w ciąży. W przypadku wystąpienia ciąży należy przerwać przyjmowanie leku. Nie zaleca się także stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych w czasie karmienia piersi ze względu na hamujący wpływ na laktację oraz przenikanie substancji do mleka, mające wpływ na dziecko.

Levomine mini – efekty uboczne

Stosowanie każdego leku wiąże się z ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych. W przypadku Levomine mini do najczęściej występujących należą: zmienny lub depresyjny nastrój, nudności, bóle brzucha, ból i wrażliwość piersi oraz zwiększenie masy ciała. Pacjentki skarżą się czasem również na ból głowy lub migreny, zmniejszone libido oraz zatrzymanie płynów w organizmie. W wyniku przyjmowania Levomine mini może dojść także do nadciśnienia, zwiększenia obwodowej insulinooporności, hipertriglicerydemii i otosklerozy.

Zobacz więcej  Przyczyny i sposoby na pozbycie się ciemnych plam pod pachami: skuteczne metody walki z przebarwioną skórą

Nawet, jeżeli pacjentka nie posiada przeciwwskazań, jakim jest ryzyko choroby zakrzepowo-zatorowej, to wciąż możliwe jest jej wystąpienie. Niektóre objawy tej choroby mogą stanowić zagrożenie życia. Szczególnie niepokojącym objawem jest ból w klatce piersiowej, mogący być wynikiem zatorowości płucnej prowadzącej do nagłego zatrzymania krążenia.

Levomine mini – interakcje

Substancje lecznicze zawarte w Levomine mini metabolizowane są przez enzymy wątrobowe CYP450. W związku z tym zachodzić może istotna interakcja pomiędzy lekami, których metabolizm również oparty jest o te same izoenzymy. W wyniku jednoczesnego przyjmowania doustnych środków antykoncepcyjnych wraz z cyklosporyną wzrasta jej poziom w osoczu, natomiast następuje równoczesne osłabienie działania antykoncepcyjnego. Stosowanie Levomine mini wraz z troleandomycyną może doprowadzić do wystąpienia cholestazy wewnątrzwydzielniczej. Należy dokładnie czytać ulotki wszystkich przyjmowanych leków lub konsultować niepewność z lekarzem lub farmaceutą. Dodatkowo warto wspomnieć, że przyjmowanie preparatów z dziurawca również może spowodować osłabienie działania antykoncepcyjnego.

Levomine mini – dawkowanie

Jedno opakowanie Levomine mini zawiera 21 tabletek o działaniu czynnym. W przypadku, kiedy nie stosowano wcześniej doustnych środków antykoncepcyjnych, należy zażyć pierwszą tabletkę z blistra w pierwszym dniu miesiączki, a następnie przyjmować jedną tabletkę dziennie, aż do wyczerpania blistra. Pora przyjmowania tabletek w ciągu dnia powinna być taka sama. Po skończeniu opakowania należy zrobić 7-dniową przerwę w stosowaniu tabletek, a następnie rozpocząć kolejne opakowanie. W czasie przerwy powinno wystąpić krwawienie z odstawienia, które przypomina miesiączkę, najczęściej w drugim lub trzecim dniu przerwy. Możliwe są alternatywne schematy przyjmowania antykoncepcji doustnej – należy wtedy postępować według instrukcji lekarza. W przypadku zapomnienia o przyjęciu tabletki występują różne procedury, w zależności od czasu, który upłynął od pominiętej dawki. Zastosowanie ich pozwala zachować działanie antykoncepcyjne, jednak w pewnych przypadkach konieczne jest zastosowanie dodatkowej ochrony przed ciążą.

Jak uzyskać recepetę online na Levomine mini

Lek Levomine mini możliwy jest do wydania w aptece jedynie pod warunkiem posiadania recepty lekarskiej. Uzyskać można ją także poprzez konsultację online w Skyclinic. Lekarz po wizycie wystawia pacjentce indywidualny, 4-cyfrowy kod recepty, którą można zrealizować w dowolnej aptece. Zamów e-receptę tutaj http://www.skyclinic.pl/zabiegi/e-recepta/

Zobacz więcej  Trądzik: objawy, leczenie, rodzaje i przyczyny – jak powstaje trądzik pospolity u dorosłych i jak skutecznie się go pozbyć?

 

Pozostaw nam kontakt

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji. Zostaw swoje dane kontaktowe, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą w przeciągu 30 minut.

Polecane artykuły

Objawy i diagnoza niedoczynności tarczycy: ważne informacje dla pacjentów

Objawy i diagnoza niedoczynności tarczycy: ważne informacje dla pacjentów Przyczyny i rozpoznanie niedoczynności tarczycy: co należy wiedzieć? Niedoczynność tarczycy to choroba spowodowana niedoborem hormonów tarczycy, co prowadzi do szeregu objawów. Najczęstszą przyczyną niedoczynności tarczycy jest choroba Hashimoto, czyli przewlekłe autoimmunologiczne

Czytaj artykuł

Kolonoskopia – wskazania, przygotowanie do badania oraz przebieg: co pacjent powinien wiedzieć o badaniu jelita grubego i potencjalnych powikłaniach

Kolonoskopia – wskazania, przygotowanie do badania oraz przebieg: co pacjent powinien wiedzieć o badaniu jelita grubego i potencjalnych powikłaniach Czym jest kolonoskopia? Wprowadzenie do badania endoskopowego jelita grubego Kolonoskopia jest badaniem endoskopowym jelita grubego, które pozwala na ocenę wnętrza jelita

Czytaj artykuł
Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop