GDY ŁYSIENIE STAJE SIĘ PROBLEMEM
BRAK PEWNOŚCI SIEBIE
DUŻA UTRATA WŁOSÓW W KRÓTKIM CZASIE
Utrata zbyt dużej ilości włosów sprawi, że przeszczep będzie utrudniony lub nawet niemożliwy. Do wykonania zabiegu potrzeba odpowiedniej ilości silnych włosów w okolicy dawczej, z której są przenoszone do okolicy biorczej, która uległa przerzedzeniu. Przeszczepu nie przeprowadza się również, jeśli istnieje ryzyko, że po zabiegu nastąpi intensywne wypadanie włosów.
NA POCZĄTEK WIZYTA U SPECJALISTY
Może się również okazać, że przeszczep nie jest konieczny i da się zastosować inne metody zmniejszające skutki łysienia oraz zapobiegające jego dalszym postępom. W zależności od przyczyn wypadania włosów stosuje się wiele różnych rozwiązań, np. przyjmowanie leków doustnych lub używanie preparatów wcieranych w skórę głowy.
REALISTYCZNE OCZEKIWANIA
Osoby, które mają bardzo wygórowane oczekiwania w stosunku do przeszczepu, często są rozczarowane rezultatami. Niewłaściwe wyobrażenia o skutkach zabiegu mogą jedynie spowodować frustrację, a nawet pogorszenie stanu psychicznego spowodowane zawiedzionymi nadziejami. W czasie konsultacji specjalista powinien dokładnie wyjaśnić, jakich efektów można się spodziewać. Nie zawsze będzie to idealne odtworzenie linii włosów sprzed łysienia. Warto poświęcić czas na dokładne omówienie przebiegu i skutków przeszczepu ze specjalistą i wyrobienie sobie realistycznych wyobrażeń.
WYBÓR METODY PRZESZCZEPU
Poważny dyskomfort psychiczny związany z utratą włosów to problem, którego nie należy lekceważyć. Brak akceptacji dla takich zmian w wyglądzie często wywołuje silny stres i wpływać bardzo negatywnie na samopoczucie. W przypadku wielu pacjentów przeszczep włosów jest źródłem ogromnej ulgi i szansą na odzyskanie utraconej pewności siebie. Jeśli utrata włosów stała się przeszkodą w cieszeniu się życiem i źródłem poważnych kompleksów, skorzystanie z zabiegu może okazać się najlepszym sposobem na powrót do normalności.