Karboksyterapia pod oczy oraz inne sposoby na pozbycie się cieni pod oczami
Wraz z upływającym czasem Twój organizm doświadcza skutków starzenia, na szczęście istnieje kilka sposobów, aby ten proces spowolnić. Zabieg karboksyterapii to świetny pomysł na opóźnienie procesu starzenia, szczególnie na cienie pod oczami. Ale czy zabieg karboksyterapii to jedyny sposób na pozbycie się cieni pod oczami? Sprawdzimy to, lecz najpierw zastanówmy się na jedną istotną kwestią.
Jak powstają cienie pod oczami?
Cienie pod oczami mogą być oznaką zmęczenia, odwodnienia lub słabego krążenia. Zazwyczaj nie są one spowodowane wiekiem, a raczej niedoborem jednego lub kilku składników odżywczych, które przyczyniają się do produkcji melaniny.
Ciemne kręgi mogą być również spowodowane genetyką, alergiami, zmianami hormonalnymi i stresem. Najczęstszą przyczyną powstawania cieni pod oczami jest brak snu. Spanie tylko sześć godzin na dobę może doprowadzić do powstawania cieni pod oczami, ponieważ organizm wytwarza mniej hormonu wzrostu, który jest odpowiedzialny za produkcję kolagenu i elastyny. Te dwie rzeczy pomagają utrzymać skórę jędrną i elastyczną, więc jeśli nie dostarczasz swojemu organizmowi wystarczającej ilości snu, twoja skóra traci swój młodzieńczy wygląd i zaczyna obwisać.
Ciemne kręgi mogą być również dziedziczne lub wynikać z genetyki. Jeśli któreś z rodziców je ma, istnieje duża szansa, że ich dziecko również je odziedziczy.
Czym jest zabieg karboksyterapii?
Karboksyterapia to niechirurgiczny zabieg kosmetyczny, który wykorzystuje gazowy dwutlenek węgla do stymulacji produkcji kolagenu. Jest on również stosowany w leczeniu problemów skórnych, takich jak cienie pod oczami, drobne linie i zmarszczki na czole oraz obwisła skóra na szyi.
Jak wygląda karboksyterapia oczu?
Karboksyterapia to nieinwazyjny zabieg polegający na dostarczeniu gazu w postaci dwutlenku węgla do skóry właściwej, czyli warstwy skóry znajdującej się pomiędzy naskórkiem a tłuszczem podskórnym. Pęcherzyki gazu powodują pęcznienie skóry i rozszerzenie naczyń krwionośnych, co może przełożyć się na wiele korzyści dla Twojej cery.
Zabieg polega na wstrzyknięciu niewielkich ilości dwutlenku węgla do skóry poprzez mikro kanały utworzone przez specjalne igły lub kaniule (małe igły). Zabieg wymaga niewielkiego czasu przestoju — wystarczy kilka dni wolnego od pracy, jeśli masz szczęście, że nie wystąpią siniaki lub obrzęk. Niektóre osoby doświadczają łagodnego zaczerwienienia przez około 10-14 dni po pierwszej sesji — powinno ono ustąpić w ciągu dwóch tygodni po zakończeniu każdego cyklu leczenia.
Karboksyterapia jest najczęściej stosowana jako zabieg przeciwstarzeniowy, ponieważ stymuluje produkcję kolagenu oprócz poprawy krążenia i ogólnej jędrności. Jest również skuteczna w redukcji rozstępów u kobiet w ciąży, które szukają sposobów na naprężenie luźnej skóry wokół brzucha po porodzie bez konieczności wykonywania operacji bezpośrednio na brzuchu.
Koszty zabiegu karboksyterapii
Koszt karboksyterapii różni się w zależności od miejsca zamieszkania, ale na ogół wynosi około 100-400 złotych za sesję. Jest to spowodowane tym, że gaz dwutlenek węgla używany w leczeniu musi być specjalnie mieszany i specjalnie przechowywany.
Karboksyterapia jest zazwyczaj wykonywana przez salon kosmetyczny lub klinikę i zazwyczaj nie ma potrzeby stosowania znieczulenia, lub innych środków przeciwbólowych. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, gdy pacjent musi być uspokojony podczas podawania dwutlenku węgla, co może generować dodatkowe koszty.
Karboksyterapia w okolicach oczu — czy warto?
Karboksyterapia w okolicach oczu to stosunkowo nowy zabieg, który cieszy się coraz większą popularnością. Zabieg, który polega na wstrzykiwaniu gazu dwutlenku węgla do skóry, jest stosowany od lat w leczeniu rzeczy jak drobne zmarszczki czy cellulit, lecz dopiero od niedawna stosowany jest w celu leczenia cieni pod oczami.
Karboksyterapia pod oczy nie jest jeszcze tak popularna, ale to nie znaczy, że nie jest warta rozważenia. Oto kilka rzeczy, które powinno się wiedzieć o karboksyterapii:
- Nie ma negatywnych skutków ubocznych.
- Może być stosowana do leczenia wielu różnych części ciała, w tym twarzy i szyi.
- Jest to niechirurgiczne rozwiązanie, które pomoże Ci pozbyć się zmarszczek wokół oczu i sprawi, że znów będą wyglądać młodziej.
- Skuteczność karboksyterapii pod oczy jest potwierdzona licznymi badaniami naukowymi.
- Karboksyterapia pod oczy rozszerza naczynia krwionośne, co powoduje proces ujędrnienia skóry.
- W niektórych przypadkach karboksyterapia pod oczy redukuje tkankę tłuszczową, co powoduje większą elastyczność skóry oraz odnowę komórkową.
- Mimo tego, że karboksyterapia pod oczy nie jest tak popularna, to w klinikach medycyny estetycznej stosuje się ten zabieg od bardzo dawna, dlatego nie trzeba się martwić o bezpieczeństwo tego zabiegu.
Ile serii zabiegów karboksyterapii pod oczy trzeba wykonać, żeby pozbyć się cieni pod oczami?
Zależy to od stopnia nasilenia ciemnych kręgów, a także od rodzaju skóry. Jeśli masz bardzo ciemne kręgi, być może będzie trzeba wykonać kilka zabiegów, aby całkowicie się ich pozbyć. Zalecamy jednak wykonanie co najmniej trzech zabiegów.
Karboksyterapia to bezpieczna, nieinwazyjna procedura, która wykorzystuje gazowy dwutlenek węgla do stymulowania produkcji kolagenu w skórze. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które szukają alternatywy dla inwazyjnych zabiegów kosmetycznych oraz poszukują niedrogiego sposobu na poprawę swojego wyglądu.
Karboksyterapia pod oczy — czy to jedyny sposób, aby pozbyć się podków pod oczami?
Karboksyterapia jest jednym z najpopularniejszych zabiegów na worki pod oczami, ale nie jest to jedyny dostępny sposób na pozbycie się ciemnych kręgów oraz przesuszonej skóry pod oczami.
Jeśli martwisz się o worki pod oczami, istnieje wiele różnych metod, które mogą pomóc Ci się ich pozbyć.
-
Plasterki Ogórka
Plastry ogórka są naturalnym środkiem ściągającym i mogą pomóc zmniejszyć obrzęk i opuchliznę wokół oczu. Ogórki mają również działanie przeciwzapalne, co jest pomocne w zmniejszaniu ciemnych kręgów pod oczami.
Aby użyć, po prostu pokrój kilka ogórków (potrzebujesz tylko cienkich plasterków), połóż je na powiekach, a następnie pozwól im tam zostać przez 10 do 15 minut, podczas gdy ty się zrelaksujesz lub zdrzemniesz. Możesz powtórzyć ten proces tak często, jak tylko chcesz!
-
Torebki z zimną herbatą
Ta metoda jest tak prosta, jak się wydaje: Wystarczy umieścić kilka namoczonych zimnych torebek herbaty nad oczami i zostawić je na 10-20 minut. Powtarzaj 2-3 razy dziennie, aż zobaczysz rezultaty. Najlepiej sprawdza się zielona herbata, ale czarna również może pomóc w zmniejszeniu widoczności ciemnych kręgów. Nie używaj jednak do tej metody herbat ziołowych; nie mają one wystarczającej ilości kofeiny, aby być skuteczne. Unikaj również herbat aromatyzowanych, ponieważ zawierają one olejki, które mogą podrażnić Twoją skórę i pogorszyć istniejące schorzenia, takie jak trądzik różowaty czy egzema.
-
Ziemniaki — źródło dobrych składników odżywczych
Ziemniaki są dobrym źródłem witaminy C, która pomaga w produkcji kolagenu. Witamina C pomaga również w gojeniu się ran i zmniejszaniu stanów zapalnych.
Jeśli masz ciemne kręgi pod oczami, rozważ użycie zimnych ziemniaków jako kompresu, aby uzyskać pewną ulgę. Na przykład, jeśli masz resztki tłuczonych ziemniaków z kolacji poprzedniego wieczoru, użyj ich do nałożenia bezpośrednio pod oczy. Możesz również rozgnieść świeże ziemniaki i zastosować je jako zimny kompres (upewnij się, że są całkowicie schłodzone). Jeśli nie masz pod ręką świeżych ziemniaków lub resztek purée ziemniaczanego, równie dobrze sprawdzą się surowe ziemniaki pokrojone w plasterki lub kostkę!
-
Olej migdałowy na cienie pod oczami
Olej migdałowy jest dobrym środkiem nawilżającym i może być stosowany do wielu różnych rzeczy, w tym ciemnych kręgów pod oczami. Olej migdałowy ma witaminę E, która pomaga chronić skórę przed szkodliwymi promieniami UV i zapobiega starzeniu się skóry. Zawiera również kwasy tłuszczowe, które pomagają zachować miękkość skóry poprzez zmniejszenie stanu zapalnego i zaczerwienienia. Aby użyć tego produktu jako kremu pod oczy, po prostu nałóż go palcem lub wacikiem na obszar wokół oczu kilka razy w ciągu dnia; możesz również chcieć zastosować go na noc przed pójściem spać, aby miał czas na działanie podczas snu.
-
Postaw na prawidłowy sen
Pierwszym krokiem do pozbycia się cieni pod oczami jest uzyskanie odpowiedniej ilości snu. Choć może się to wydawać najprostszą rzeczą na świecie, w rzeczywistości jest to dość trudne do wykonania dla wielu osób. W rzeczywistości szacuje się, że nawet 20% ludzi na Ziemi cierpi na jakąś formę bezsenności każdego roku — a dla dużej liczby tych osób, cienie pod oczami są powszechnym objawem.
Sen jest ważny z wielu powodów: po pierwsze, kiedy śpisz, twoje ciało ładuje się; po drugie, bez wystarczającego odpoczynku każdej nocy nie będziesz w stanie prawidłowo funkcjonować w ciągu dnia i wreszcie, brak snu może pogorszyć kurze łapki, czyniąc je bardziej widocznymi.
-
Przestań pocierać oczy
Może Cię kusić, aby pocierać oczy, gdy są one suche lub podrażnione, ale w rzeczywistości jest to jedna z najgorszych rzeczy, jakie możesz zrobić. Pocieranie oczu powoduje uszkodzenia skóry, zmarszczki i cienie pod oczami oraz stan zapalny. Wszystkie te objawy prowadzą do przyciemnienia skóry wokół oczu. Jeśli Twoja skóra wokół oczu posiada ciemny kolor, to nawet nie próbuj jej pocierać!
-
Pij więcej wody
Czasami picie wody z cytryną, ogórkiem, miętą lub imbirem może być pomocne w zmniejszeniu cieni i opuchlizny pod oczami. Możesz również wymieszać trochę miodu z ciepłą wodą. Aby uzyskać najlepsze wyniki, użyj łyżeczki cynamonu i kurkumy w proszku w szklance ciepłej wody i wypij ją przed zaśnięciem.
Podsumowanie
Jeśli chodzi o pozbycie się ciemnych kręgów pod oczami, istnieje wiele sposobów, których można wypróbować. Ale jeśli chcesz to zrobić bez konieczności martwienia się o rezultaty, karboksyterapia pod oczy jest zdecydowanie warta uwagi. Jest tania i skuteczna i polecana przez gabinety medycyn estetycznej oraz nie zajmie Ci dużej ilości czasu!