Logest – recepta online
Logest – skład
Są to tabletki powlekane. Jedna tabletka zawiera 0,02 mg etynyloestradiolu oraz 0,075 mg gestodenu. Są to substancje czynne. Substancje pomocnicze występujące w leku to: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, powidon 25 000, magnezu stearynian, sacharoza, powidon 700 000, makrogol 6 000 wapnia węglan, talk oraz wosk montanoglikolowy.
Logest – dawkowanie
Jest to antykoncepcja doustna. Pierwszą tabletkę z naszego pierwszego opakowania zaczynamy brać w pierwszym dniu miesiączki. Pigułkę antykoncepcyjną należy zażywać o stałej porze po jednej tabletce dziennie przez dwadzieścia jeden kolejnych dni. Po tym czasie stosujemy siedmiodniową przerwę między jednym opakowaniem, a drugim. W tym czasie powinno wystąpić krwawienie z odstawienia (często mylone z miesiączką). Następnie zaczynamy przyjmowanie tabletek z kolejnego opakowania, nawet jeśli krwawienie nie ustąpiło.
W przypadku pominięcia tabletki Logest
- W przypadku pominięcia więcej niż jednej tabletki należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.
- W przypadku pominięcia jednej tableki w pierwszym tygodniu stosowania należ przyjąć pominiętą tabletkę, nawet jeśli oznacza to konieczność przyjęcia dwóch tabletek jednocześnie, a kolejną tabletkę przyjąć o zwykłej porze. W ciągu kolejnych 7 dni należy stosować dodatkową antykoncepcję. Jeśli w tygodniu, w którym pominięto tabletkę doszło do stosunku seksualnego, istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę.
- W przypadku pominięcia jednej tabletki w drugim tygodniu należy przyjąć tabletkę, nawet jeśli oznacza to konieczność przyjęcia dwóch tabletek jednocześnie, a kolejną tabletkę przyjąć o zwykłej porze. Skuteczność leku pozostaje niezmieniona i nie ma konieczności stosowania dodatkowych metod antykoncepcji.
- Jeżeli nastąpi pominięcie jednej tabletki w trzecim tygodniu można wybrać jedną z poniższych możliwości, bez konieczności stosowania dodatkowych metod antykoncepcji:
- Należy przyjąć tabletkę natychmiast po uświadomieniu sobie faktu jej pominięcia, a kolejną tabletkę przyjąć o zwykłej porze. Stosowanie tabletek z kolejnego opakowania należy rozpocząć od razu po przyjęciu ostatniej tabletki z obecnego opakowania, nie robiąc w ten sposób przerwy pomiędzy opakowaniami. Krwawienie z odstawienia może pojawić się tylko po zakończeniu drugiego opakowania. W trakcie przyjmowania tabletek może wystąpić plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe.
- Należy przerwać stosowanie tabletek z obecnego opakowania i rozpocząć 7-dniową przerwę bez stosowania leku, wliczając w nią dzień, w którym pominięto przyjęcie tabletki. Następnie, powinno się kontynuować stosowanie tabletek z kolejnego opakowania. Przy wyborze tej możliwości i zamiaru rozpoczęcia przyjmowania tabletek z kolejnego opakowania tego samego dnia co zazwyczaj, należy zachować krótszą niż 7-dniową przerwę w stosowaniu leku.
W przypadku pominięcia przyjęcia tabletek i braku wystąpienia spodziewanego krwawienia istnieje możliwość ciąży.
Wskazania do stosowania Logest
Zaleca się stosowanie preparatu w ramach doustnej antykoncepcji, oraz dla kobiet chcących unormować swój cykl miesiączkowy.
Przeciwskazania do stosowania Logest
Jak każdy lek, Logest, nie może być stosowany u każdej kobiety. Przeciwskazaniem jest uczulenie na którąkolwiek z substancji zawartych w tabletkach. Nie powinny go brać również kobiety cierpiące na zakrzep krwi w naczyniach żylnych lub mające zaburzenia na krzepliwość krwi, po zawale serca lub udarze, mające dusznice bolesną, choroby które zwiększają ryzyko powstania zakrzepu w tętnicy (na przykład bardzo wysokie ciśnienie krwi), zapalenie trzustki, żółtaczkę lub inną chorobę wątroby, nowotwór wątroby krwawienie z narządów rodnych o nierozpoznanej przyczynie, guz, który zależny jest od hormonów. Oczywiście nie mogą go również stosować kobiety, które mają podejrzenie ciąży lub w niej są. Lek jest przeciwskazany dla kobiet w czasie karmienia piersią. Nie można go stosować u dzieci.
Ostrzeżenia dla leku
Niezwłocznie należy skontaktować się z lekarzem jeśli skutki uboczne podane na ulotce nasiliły się pod wpływem brania leku, jeśli pacjentka zauważy inne niepokojące objawy, jeśli wystąpią zakrzepy krwi w nogach, płucach, zawał serca lub udar. Należy pamiętać, że Logest jest środkiem antykoncepcji, który nie chroni przed zakażeniem wirusem HIV, ani innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Logest a ciąża
Lek powinien zapobiegać ciąży. Jednak zdarzyć się może, że pigułka nie wchłonie się prawidłowo, poprzez na przykład wymioty, biegunkę, alkohol, wtedy występuje prawdopodobieństwo zajścia w ciąże. Kobiety w ciąży nie powinny brać żadnych tabletek antykoncepcyjnych, ponieważ może to źle wpłynąć na dziecko nawet we wczesnym stadium ciąży.
Logest – skutki uboczne
Najczęstszymi skutkami ubocznymi są ból głowy, wzrost masy ciała, nudności, bóle brzucha czy piersi, nastrój depresyjny lub zmiany nastroju. Rzadziej spotykane objawy to ból oczu, zmiany zatorowo – zakrzepowe.
Logest – interakcje
Leku Logest nie należy łączyć z barbituranami, karbamazepiną, fenytoiną, prymidonem, ryfampicyną, gryzeofulwiną, okskarbamazepiną, topiramatem, zielem dziurawca zwyczajnego (Hypericum perforatum), a także lekami stosowanymi w leczeniu zakażeń wirusem HIV (na przykład rytonawir, newirapina, efawirenz).
Jak uzyskać receptę online?
Jest to bardzo wygodny i szybki rodzaj usługi. Aby uzyskać receptę online wystarczy wejść na stronę skyclinic.pl. Wchodzimy w zakładkę zabiegi a następnie klikamy link o nazwie e-recepta. Receptę dostaniemy od lekarza w 5 minut! Zamów e-receptę tutaj http://www.skyclinic.pl/zabiegi/e-recepta/