Diamilla – recepta online
Diamilla jest lekiem na receptę, stosowanym w hormonalnej antykoncepcji kobiecej. Jest przeznaczony dla kobiet i ma formę tabletek. Jest sprzedawany w opakowaniach zawierających 28 pastylek.
Diamilla – skład
Diamilla jest środkiem, zawierającym jeden składnik czynny: dezogestrel oraz zespół substancji pomocniczych:
- krzemionka koloidalna uwodniona
- krzemionka koloidalna bezwodna
- kwas stearynowy
- hypromeloza
- makrogol
- dwutlenek tytanu
- laktoza jednowodna
- skrobia kukurydziana
- powidon
- d – α – tokoferol
- olej sojowy
Wskazania do stosowania leku Diamilla
Diamilla jest przepisywana kobietom celem zapobiegania ciąży. Jest to środek antykoncepcyjny.
Przeciwwskazania do stosowania leku Diamilla
Jako środek zawierający sporo składników, w tym w większości o charakterze pomocniczym, Diamilla nie może być stosowany bezwzględnie w każdym przypadku. Przeciwwskazaniami do jego stosowania przez pacjentkę są:
- krwawienie z dróg rodnych o niewyjaśnionej przyczynie
- uczulenie lub inna nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku
- kiedy występuje podejrzenie albo też został u pacjentki zdiagnozowany nowotwór powiązany z hormonami płciowymi, w tym niektórych nowotworów piersi
- jeśli pacjentka choruje lub chorowała na żółtaczkę, a praca i stan wątroby nie powróciły wciąż do normy
- zakrzepica.
Ostrzeżenia dla leku Diamilla
Pacjentka powinna poinformować lekarza przed przepisaniem leku Diamilla o pewnych faktach dotyczących swojego zdrowia. Dotyczy to zarówno pewnych problemów zdrowotnych z przeszłości, jak i teraźniejszości. Chodzi mianowicie o następujące przypadki:
- rak piersi – zarówno w przeszłości, jak i w chwili wizyty u lekarza celem stosowania antykoncepcji
- rak wątroby
- zakrzepica
- cukrzyca lub jej podejrzenie
- stwierdzona padaczka i jej leczenie
- gruźlica – zwłaszcza, gdy występuje w chwili wizyty u lekarza celem stosowania antykoncepcji lub najbliższej przeszłości
- nadciśnienie tętnicze
- ostuda – zarówno w chwili obecnej, jak i w przeszłości – jest to specyficzny rodzaj plam na twarzy, który występuje tylko u kobiet i ma związek z zaburzeniami hormonalnymi.
Diamilla a ciąża
Stosowanie środka Diamilla jest zarówno w przypadku stwierdzenia, jak i podejrzenia ciąży. w przypadku karmienia piersią stosowanie środka należy skonsultować z lekarzem.
Diamilla – efekty uboczne
- trądzik
- ból piersi
- nieregularne miesiączkowanie lub jego brak
- wzrost masy ciała
- zmiana nastroju, obniżenie nastroju
- zmniejszenie popędu płciowego (libido)
- bóle głowy
- nudności
Powyższe objawy występują dość często – mniej więcej w 1 na 10 przypadków.
Diamilla – interakcje
Leku Diamilla nie należy łączyć z:
- lekami stosowanymi w zaburzeniach żołądka (węgiel aktywowany)
- lekami stosowanymi w leczeniu stanów depresyjnych (preparat z ziela dziurawca zwyczajnego)
- lekami stosowanymi w leczeniu padaczki, np. prymidon, fenytoina, karbamazepina, okskarbazepina, felbamat i fenobarbital
- lekami stosowanymi w leczeniu gruźlicy, np. ryfampicyna
- lekami stosowanymi w zakażeniach HIV, np. rytonawir lub innych chorobach zakaźnych, np. gryzeofulwina
Diamilla – dawkowanie:
Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą, codziennie o tej samej porze. Pacjentka podczas stosowania leku Diamilla, kieruje się nadrukami na blistrze, przypisującymi tabletki konkretnym dniom tygodnia. Nie należy zaczynać opakowania od dowolnej tabletki – zawsze od pierwszej i podążać za strzałkami.
Nie należy robić przerw między kolejnymi opakowaniami.
Podczas stosowania leku Diamilla mogą wystąpić krwawienia, jednak nie należy przerywać stosowania kuracji.
Jeśli pacjentka nie stosowała do tej pory antykoncepcji lub od ostatniego opakowania poprzedniego środka minął już jakiś czas, lek Diamilla należy zacząć przyjmować w 1. dniu menstruacji. Jeśli początek kuracji przypadnie na 2.-5. dzień cyklu, przez pierwszych 7 dni należy przy stosunku używać także prezerwatywę.
Jeśli pacjentka stosowała już terapię antykoncepcyjną (dotyczy zarówno tabletek, jak i systemu terapeutycznego dopochwowego lub systemu transdermalnego), lek Diamilla należy zacząć stosować najpóźniej kolejnego dnia po zakończeniu poprzedniej terapii.
Jeśli pacjentka stosowała wcześniej antykoncepcję w formie iniekcji, implantu lub systemu domacicznego ,który uwalniał progesteron, stosowanie tabletek Diamilla należy zacząć w dniu, gdy miała nastąpić kolejna iniekcja albo w dniu usunięcia implantu lub systemu domacicznego.
Świeżo upieczona mama powinna zacząć przyjmować środek Diamilla w okresie między 21. a 28. dniem po porodzie. Jeśli pacjentka zaczyna przyjmować lek później, przez pierwszych 7 dni cyklu należy podczas stosunku stosować – oprócz tabletek Diamilla – prezerwatywę.
Jak uzyskać receptę online na Diamilla
Jest to jak najbardziej możliwe po konsultacji zdalnej – rozmowie video lub telefonicznej z lekarzem ginekologiem. Wizytę można umówić np. w Skyclinic. Pacjentka powinna poinformować lekarza o przebytych lub przebywanych aktualnie chorobach, swoim stanie ogólnym i przyjmowanych lekach. Jeśli tylko nie ma przeciwwskazań, lekarz wypisze receptę. Jej kod pacjentka otrzyma np. SMSem. Należy go podać w aptece wraz ze swoim numerem PESEL. Zamów e-receptę tutaj http://www.skyclinic.pl/zabiegi/e-recepta/