Laserowe leczenie nietrzymania moczu

Laserowe leczenie nietrzymania moczu to zabieg, który polega na wprowadzeniu do pochwy wiązki lasera, która obkurcza ściany pochwy i stymuluje wzrost włókien kolagenowych.

Czas trwania zabiegu

30 - 60 minut

Czesci ciala

Okolice intymne

Sugerowana ilosc

1 - 3 zabiegi

Efekty zabiegów

Usunięcie problemu nietrzymania moczu

Wzmocnienie ścian pochwy

Poprawa funkcjonalności cewki moczowej

Rozmowa ze specjalistą

Wypełnij formularz, a oddzwonimy w przeciągu 30 minut. Rozmawiać będziesz z lekarzem.

Zobacz jak wygląda zabieg

Cennik Laserowe leczenie nietrzymania moczu

UsługaCena od
Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu2099 Umów sie

Peeling chemiczny - Twarz + Szyja

359 zl

Na czym polega zabieg?

Opis zabiegu

Zabieg z użyciem lasera jest skuteczną, a zarazem bezpieczną i mało inwazyjną metodą leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu. Celem zabiegu jest obkurczenie pochwy oraz stymulowanie włókien kolagenowych do wzrostu, co wpływa na poprawę sprężystości ścian pochwy. Tkanki pod wpływem lasera kurczą się, a śluzówka zostaje pobudzona do aktywności. Wskutek tego następuje wzmocnienie ścian pochwy, powięzi wewnątrzmacicznej oraz ujścia cewki moczowej. Zmniejsza się kąt nachylenia cewki moczowej, poprawia się jej funkcjonalność. Po zabiegu widać wyraźną poprawę, pochwa staje się ciaśniejsza, co pozytywnie wpływa na jakość współżycia. Znika krępujący problem nietrzymania moczu oraz poprawia się stopień nawilżenia pochwy

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonywany jest na fotelu ginekologicznym, w dwóch etapach, nie wymaga podania znieczulenia. Przedsionek, wejście i kanał pochwy zostają dokładnie zdezynfekowane, a następnie osuszone. Lekarz wprowadza do pochwy pacjentki wziernik, za pomocą którego może wprowadzić głowicę lasera. Pierwszy etap polega na fototermicznym, nieablacyjnym obkurczeniu pochwy. Drugi etap ma na celu poprawnie jędrności i napięcia w przedsionku pochwy oraz ujściu cewki moczowej. Laser działa na takie obszary jak przedsionek, przednia ściana pochwy i ujście pęcherza moczowego.
Przez kilku dni zalecane jest stosowanie podpasek, ponieważ może pojawić się wyciek płynu surowiczego. Przez kilka dni po zabiegu należy unikać dużego wysiłku fizycznego, a przez około miesiąc trzeba zrezygnować ze współżycia. Laserowe leczenie nietrzymania moczu polecane jest dla wszystkich kobiet, bez względu na stopień zaawansowania choroby. Efekty widoczne są stopniowo, zwiększają się z każdym tygodniem po wykonaniu zabiegu.

Opinie naszych klientów

Dodatkowe informacje o zabiegu

Leczenie laserowego nietrzymania moczu to zabieg bezpieczny, ale wymaga wizyty konsultacyjnej u lekarza. Przygotowania do zabiegu obejmują:
-konsultacje z lekarzem ginekologiem, który po dokładnym wywiadzie i badaniu ginekologicznym dokona kwalifikacji do zabiegu,
-lekarz w trakcie konsultacji poinformuje pacjentkę o przebiegu zabiegu, przeciwwskazaniach, omówi ewentualne skutki uboczne,
-badanie cytologiczne – należy wykonać je kilka miesięcy (ale nie więcej niż 12) przed zabiegiem,
-możliwe dodatkowe badania zlecone przez lekarza, m.in. mikroskopowa ocena czystości pochwowej szyjki macicy i pochwy.
Zabieg laserowego nietrzymania polecany jest dla wszystkich kobiet, których dotyczy ta przykra i utrudniająca życie dolegliwość. Klinika poleca zabieg wszystkim paniom, niezależnie od wieku, które:
-Cierpią na nietrzymanie moczu, spowodowane zaburzonym mechanizmem zamknięcia cewki moczowej.
-Mają osłabione mięśnie dna miednicy, które jest często wynikiem porodu, nadwagi czy uwarunkowań genetycznych.
-Odczuwają rozciągnięcie pochwy, które może być m.in. konsekwencją porodu silami natury.
-Mają za niski poziom estrogenów, który objawia się m.in. osłabieniem szczelności cewki moczowej.
-Odczuwają nadmierną suchość pochwy oraz związany z nią dyskomfort podczas współżycia, oraz nawracające infekcje bakteryjne.
-Ciąża i okres karmienia piersią.
-Miesiączka.
-Choroby nowotworowe.
-Infekcje pochwy.
-Padaczka.
-Choroby ogólnoustrojowe, gorączka.
-Stan zapalny i zmiany ropne pochwy.
-Nieprawidłowy wynik badania cytologicznego.
-Stosowanie niektórych leków.
Tydzień przed planowanym zabiegiem z użyciem lasera należy odstawić leki i zioła fotouczulające.

Nasze odpowiedzi na Wasze pytania

Zabieg jest przeprowadzany z użyciem znieczulenia miejscowego, więc zazwyczaj nie jest bolesny. Może wystąpić jedynie niewielkie pieczenie lub dyskomfort związany z działaniem lasera.
Po zabiegu nie ma potrzeby przestrzegania specjalnych zasad. Pacjentka może wrócić do codziennych aktywności, jednak zaleca się unikanie aktywności fizycznej i stosunków płciowych przez kilka dni po zabiegu.
Zabieg laserowego leczenia nietrzymania moczu jest stosunkowo bezpieczny, jeśli przeprowadzony jest przez doświadczonego specjalistę. Jednak jak każda procedura medyczna, niesie ze sobą pewne ryzyko powikłań, takie jak ból, obrzęk, zasinienia, zakażenie czy uszkodzenie tkanek.

Polecane zabiegi

Rewitalizacja warg sromowych większych

Zabieg rewitalizacji warg sromowych pozwala na ujędrnienie oraz odmłodzenie okolic intymnych. Skóra obkurcza się, staje się bardziej elastyczna i jędrna.

Powiększenie punktu G

Polega on na wstrzyknięciu usieciowionego kwasu hialuronowego w odpowiednie miejsce na ściance pochwy. Lekarz ostrzykuje kwasem okolice punktu G, który pod jego wpływem powiększa się i ujędrnia.

Laserowe usuwanie zmian okolic intymnych

Laser wykazuje bardzo precyzyjne działanie powodując odparowanie zmiany skórnej i zamknięcie naczyń krwionośnych, minimalizując tym samym niepożądane krwawienie. Zmiany skórne typu polipy, kłykciny kończyste (brodawki weneryczne) czy grudki odcinamy za pomocą wiązki lasera.

Wypełnij formularz, aby otrzymać voucher na przyszły zabieg i darmową rozmowę o swojej sytuacji z lekarzem, trychologiem lub kosmotologiem.

Set your categories menu in Header builder -> Mobile -> Mobile menu element -> Show/Hide -> Choose menu
Create your first navigation menu here
Start typing to see posts you are looking for.
Shop